با موفقیت به سبد خرید شما اضافه شده است.

گل رز طبیعی جاودان چیست؟

توسط ۳, دی, ۱۳۹۶ گل رز بدون نظر
رز طبیعی جاودان

گل رز را می توان یکی از زیباترین و محبوب ترین گل های موجود در جهان نامید. این گل زیبا از نظر کثرت قرارگیری به عنوان گل ملی در رده اول جهان قرار دارد. به طوری که در کشورهای ایالات متحده آمریکا، ایتالیا، انگلستان، ایران، عربستان سعودی، عراق، رومانی، مراکش، بلغارستان و … گل رز به عنوان گل ملی معرفی شده است.

گل های رز دارای تنوع نوعی و رنگی بسیار بالایی هستند. این تنوع به جایگاه گل رز در بین ملت ها افزوده است. به گونه ای که امروزه یکی از پر فروش ترین اقسام گل های طبیعی گل های رز هستند. با این توصیفات، جای تعجب نیست اگر تولید کنندگان و عرضه کنندگان گل رز طبیعی درصدد ایجاد تغییراتی در گل های خود و به عبارتی اصلاح ژنیتیکی آن ها و یا ایجاد تغییرات فیزیکی جهت بهبود کیفی در آن ها باشند. گل رز جاودان بر اساس همین گستره تقاضای جهانی و بهبود کیفی گل های عرضه شده به علاقه مندان و خریداران تولید شده است.

رز طبیعی جاودان

رز طبیعی جاودان

گل رز طبیعی جاودان چیست؟

برخی اعتقاد دارند که ایده گل رز جاودان از داستان دیو و دلبر گرفته شده است.  اما آنچه که واضح است این است که تثبیت و افزایش ماندگاری گل های تزئینی (به ویژه زمانی که به عنوان هدیه ای ارزشمند از یک عزیز دریافت کرده باشیم) امری بسیار مهم است. روند جاودان سازی گل های رز طبیعی جاودان برای نخستین بار در سال 1980 میلادی اتفاق افتاد. از آن پس این روند روز به روز مدرن تر و پیشرفته تر شد. به گونه ای که امروزه بر اساس آخرین تکنیک های جاودان سازی گل های رز طبیعی جاودان می توانیم از عمر بالای گل های رز حتی تا چندین سال اطمینان حاصل کنیم.

به علاوه، پیشرفت تکنولوژی و استفاده از روش های جدید، قابلیت تولید گل های رز طبیعی جاودان را در رنج رنگی بسیار گسترده ای فراهم ساخته است. بر خلاف تصور برخی از کاربران، گل های رز جاودان کاملا طبیعی هستند که طی پروسه های منحصر به فردی از گل های تازه رز به عمل آمده اند. این گل ها می توانند تا چندین سال تازه باقی بمانند بدون این که به آب نیاز داشته باشند یا طراوت، رنگ و زیبایی خود را از دست بدهند.

رز طبیعی جاودان

رز طبیعی جاودان

نحوه تثبیت گل رز طبیعی جاودان

اغلب تولید کنندگان رزهای جاودان فرایند سری دقیق ساخت این گل ها را افشا نمی سازند. اما با استفاده از برخی منابع می توان به کلیات فرایند جاودان سازی گل های رز پی برد.

فرایند تثبیت گل رز جاودان صرفا بر روی بهترین گل های رز دست چین اعمال می شود. هنگامی که گل ها به بهینه ترین مرحله رشد خود می رسند، با استفاده از تکنیک های پیشرفته فنی، اصطلاحا تریت می شوند. فرایند تریتینگ شامل تعویض سمغ یا شیره طبیعی داخل گل رز با یک مخلوط مایع شامل گلیسیرین (و احتمالا برخی روغن های دیگر)، آب و رنگ است.

رز طبیعی جاودان

رز طبیعی جاودان

رزهای مورد استفاده در این پروسه باید تحت شرایط ویژه ای کاشت شده و رشد کرده باشند. در واقع، این نوع رزها معمولا قوی تر از سایر رزها بوده و ضخامت گلبرگ های آن ها بیشتر است.

نتیجه این فرایند گل های رز بسیاری زیبایی است که کاملا طبیعی و تازه هستند و می توانید برای بیش از یک سال و در مواردی تا چند سال آن ها را نگهداری کنید. در حقیقت، نفس این فرایند، کنترل و تثبیت روند رشد گل های رز طبیعی است.  در نتیجه، گل رز طبیعی جاودان حاصل از اعمال این متد تازگی، نرمی ابریشمین، زیبایی و قدرت بافت های خود را کاملا حفظ می نماید. به علاوه گل های رز طبیعی جاودان در مقایسه با گل های معمولی رز نگهداری بسیار ساده تری دارند. چرا که نیاز به آب، نور و مراقبت های دیگر ندارند.

دانشمندان طی سال ها مطالعه و آزمایش بر روی گل های زیبای رز به این نتیجه دست یافته اند که نگهداری رزها در خلا اکسیژن و اصطلاحا مومیایی کردن آن ها باعث افزایش طول عمر گل ها می گردد. اما چیزی که در این تکنولوژی به چشم می خورد شرایط خاص به عمل آوری تولید گل های رز جاودان است که سبب افزایش بهای این نسل از گل های تزیینی شده است.

رز طبیعی جاودان

رز طبیعی جاودان

نحوه عرضه گل های رز طبیعی جاودان

سایزهای ارائه شده توسط عرضه کنندگان گل های رز طبیعی جاودان می تواند متفاوت باشد. بدین معنی که علاقه مندان می توانند گل های بزرگ، متوسط و سایز کوچک رز طبیعی جاودان را تهیه نمایند. به علاوه، تنوع رنگی این گل ها بسیار زیاد است به گونه ای که می تواند توجه و رضایت هر کاربری را جلب نماید. خیلی از شرکت ها با همکاری تیم کادوباکس از گل های رز جاودان به عنوان هدایای تبلیغاتی خاص برای مشتریانشان استفاده می کنند که لوگو شرکت آن ها بر روی باکس به صورت اختصاصی نصب می شود.

رز طبیعی جاودان

رز طبیعی جاودان

جالب اینجاست که علاوه بر رنگ های معمولی و خاصی که گل های رز طبیعی جاودان می توانند در معرض نمایش برای علاقه مندان قرار دهند، رنگ های ترکیبی و تلفیقی را نیز پوشش می دهند. شما می توانید یک گل رز طبیعی جاودان با گلبرگ های رنگارنگ شامل رنگ های مورد علاقه تان داشته باشید. هم چنین، برخی از تولید کنندگان رزهای طبیعی جاودان رنگ های متالیک این رزها را نیز ارائه می دهند. رنگ های متالیک طلایی، سیلور و امثال آن طرفداران بسیار زیادی را در سراسر جهان مجذوب خود ساخته اند.

رز طبیعی جاودان

رز طبیعی جاودان

نکته دیگر در مورد رزهای طبیعی جاودان، نحوه عرضه آن ها به مشتریان است. بسیاری از عرضه کنندگان این گل های زیبا آن ها را در باکس های زیبای کاغذی، شیشه ای و … در معرض فروش می گذارند که باعث افزایش طول عمر گل ها، مراقبت بهتر از آن ها و افزایش جلوه و زیبایی آن ها نیز می گردد. البته برخی از باکس های گنبدی مانند ویژه که برخی از کمپانی ها ارائه می دهند سبب افزایش طول عمر رزهای طبیعی جاودان تا سال های زیاد می شود.

شرایط نگهداری از گل های رز طبیعی جاودان

رز طبیعی جاودان

رز طبیعی جاودان

همان طور که در مطالب فوق نیز اشاره کردیم، رزهای طبیعی جاودان شرایط خاصی برای نگهداری نمی خواهند. تنها چیزی که لازم است در مورد آن ها رعایت کنید چند نکته بسیار ساده است:

 • دور از نور مستقیم آفتاب نگهداری کنید.
 • از برخورد رزهای طبیعی جاودان با آب جلوگیری کنید (این گل ها نیازی به آبیاری ندارند).
 • میزان رطوبت نسبی محیط را حدالامکان کم کنید.
 • اجازه ندهید این گل های زیبا و زنده در تماس با حرارت بالا باشند.
 • از تماس گل های رز طبیعی جاودان با مواد رزینی، روغن ها و منسوجات بپرهیزید.
 • در صورتی که آن ها را در قاب های مخصوص دریافت کرده اید درب شان را باز نکنید.

 

 • رز طبیعی جاودان

  رز طبیعی جاودان


  رز طبیعی جاودان

  رز طبیعی جاودان

آنچه که کمپانی‌های بزرک تولید کننده رز طبیعی جاودان ادعا می کنند این است که رزهای جاودان در صورتی که در درون باکس های گنبدی ویژه خود قرار داشته باشند هر گز نمی میرند. این در حالی است که این گل ها، حتی در صورت بیرون ماندن از قاب خود نیز می توانند تا 3 سال بدون نیاز به آب و نور زندگی کنند. هرچند که مانند هر فرایند دیگری فاکتورهای بسیاری در میزان عملکرد این فرایند موثر است.

شما می‌توانید رز طبیعی جاودان را از طریق اینترنت و وب‌سایت کادوباکس سفارش دهید.